Mniejsza waga, lepsze osiągi

Mniejsza waga, lepsze osiągi
http://katalizatory-dolnoslaskie.pl/jelenia-gora.html http://www.danoil.pl/aeroshell-c-12.html

Z jednej strony każdy facet marzy o tym, by prowadzić ciężki wóz. W dzieciństwie każdy przynajmniej raz chciał kierować czołgiem, pojazdem opancerzonym czy przynajmniej ciężarówką. Z drugiej strony, równie męska jest skłonność do zainteresowania szybką jazdą i pojazdami wyścigowymi. A dobre parametry wyścigowe osiąga się w sposób przeciwny – konieczne jest obniżenie wagi auta.

Nowoczesne technologie pozwalają na ciągłe „odchudzanie” samochodu o kolejne kilogramy. Stosuje się lżejsze płyty podwozia czy optymalizuje się wagę nadwozia. Oczywiście mniejsza waga nie może być osiągana kosztem bezpieczeństwa. Dlatego nowe elementy muszą mieć podobną wytrzymałość i gwarantować bezpieczeństwo jazdy.

Choć prowadzenie lekkiego auta może nie wydawać się zbyt męskie, to z pewnością zmienisz zdanie, gdy uświadomisz sobie, że ta mniejsza masa może być napędzane ogromną ilością koni mechanicznych. Wydajny silnik w połączeniu z lekką konstrukcją to znaczący krok w stronę lepszych parametrów jezdnych auta. W tym także możliwości osiągnięcia większych prędkości i lepszego przyspieszenia.