Ścigaj się na torze

Ścigaj się na torze

Dlaczego niektóre samochody mogą jeździć nawet grubo ponad 300 km/h chociaż przepisy nie pozwalają na rozwijanie takiej prędkości na drodze? Odpowiedź może być tylko jedna: po prostu kierowcy uwielbiają prędkość.

Kluczem do tego uwielbienia jest adrenalina. To ona sprawia, że serce zaczyna bić szybciej, a umysł koncentruje się na prawidłowym kontrolowaniu pojazdu. Gdy rośnie ryzyko, rośnie również przyjemność z jazdy. To zrozumiały, ale niestety także zgubny proces.

gpsmonitoring.dlanich.com strona skoda.pl zaprasza do sklepu

Prędkość, którą można rozwinąć podczas samotnej jazdy na drodze krajowej niektórym nie wystarcza. Tak powstają wyścigi samochodowe. Kierowcy gromadzą się w wybranym miejscu, a swoimi stuningowanymi autami starają się wyprzedzić przeciwnika. Niestety, poza przyjemnością z jazdy powinni wziąć pod uwagę także zagrożenie. Oczywiście za własne życie biorą sami odpowiedzialność, ale co w sytuacji, gdy wpadną Multiplę z pięcioosobową rodziną w środku?

Z tego powodu do wyścigów zawsze lepiej wybrać tor. Poziom adrenaliny jest taki sam, a może nawet większy niż przy wyścigach nielegalnych. Jednocześnie nie zagrażamy postronnym osobom.