Silnik musi ładnie brzmieć

Silnik musi ładnie brzmieć
oleje silnikowe

Stwierdzenie, że silnik to jeden z najważniejszych elementów auta nie jest szczególnie odkrywcze. To od parametrów silnika zależy w dużej mierze prędkość auta, jego moc czy przyspieszenie. Nic dziwnego, że w magazynach motoryzacyjnych całe akapity poświęca się samemu silnikowi. Co jednak ważne, znaczenie mają tu nie tylko czysto mechaniczne parametry, ale także brzmienie.

Osoby nie zainteresowane motoryzacją mogą być nieco zaskoczone, gdy słyszą, jak fani szybkich aut rozmawiają o silnikach. Zresztą nie musi to dotyczyć tylko aut wyścigowych. Ładnie brzmiące silniki zdarzają się również w osobówkach. Silnik o odpowiednim brzmieniu potrafi wywołać gęsią skórkę i podnieść poziom adrenaliny.

Najlepszy skup katalizatorów Katowice, katalizatory Katowice Allekurier

Zamiłowanie do ciekawie „śpiewających” silników znalazło ujście także w sieci. Na portalach z filmikami i plikami audio można znaleźć nagrania właśnie brzmienia konkretnych silników. Na dobrych głośnikach faktycznie można poczuć się jak w pobliżu Aventadora czy Carrery GT. Oczywiście warto choć raz usłyszeć takie auto na żywo. Dopiero wtedy czuć prawdziwą moc spalinowego monstrum.

www.stronymarcina.pl